Hakkımızda

SEHA 1988 yılında kurulmuştur. 30 yıldır iş hayatının içerisinde olan SEHA, Türkiye’nin en büyük 1000 ihracatçısı arasındadır. Performans sıralamasında sektörel olarak; otomotiv sektöründe 89. sırada, lastik sektöründe ise 5. sıradadır. 70’in üzerindeki ülkeye ihracat, 25 civarında ülkeden ithalat yapmaktadır. Seha yaklaşık 200 yurt dışı olmak üzere 1200’ü aşkın firma ile ticari ilişki içerisindedir.

Ticaret, Taahhüt ve Üretim aktivitelerinin yanı sıra, SEHA, dünyanın dört bir yanından değişik sektörlerde faaliyet gösteren birçok üreticiyi ve markayı Türkiye’de temsil etmektedir.

Satış sonrası destek hizmetinde kalite vizyonu gereği Türkiye nin her noktasından 7/24 ulaşılabilen, Çağrı Merkezi ile müşteri ihtiyaçlarına cevap verebilmektedir.

Proje ve taahhüt
SEHA 1988 yılından itibaren Taahhüt, Tedarik ve Proje firması olarak ticari yaşamına başlamış ve bazı büyük sanayi kuruluşlarının işe başlama aşamasında bu kuruluşlara teknik danışmanlık ve mühendislik hizmetleri vermiştir

Kuruluşundan itibaren bir proje firması olan SEHA 2000’li yıllarda Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler ve Dünya Bankası fonlu projelerine girmiş, bugüne kadar birçok sektörde önemli projeleri bitirerek geniş bir iş tecrübesine sahip olmuştur.

SEHA Proje Departmanı büyük hacimli iş bitirmesi ile yurtiçi ve yurtdışı Organizasyonların (Avrupa Birliği, Dünya Bankası, Birleşmiş Milletler ve Kamu Kuruluşları) ve birçok kurumsal müşterilerinin sözleşme tabanlı ana tedarikçisi konumundadır. Geniş bir ürün yelpazesinde, müşterilerinin ihtiyacına yönelik en uygun çözümleri sunmaktadır.Seha; Bilgi İletişim Teknolojileri (IT&ICT), Biyometrik Tanımlama Sistemleri, Laboratuvar ve Test Çözümleri, Otomotiv Üstyapısı, Katı Atık Yönetimi Projeleri ve anahtar teslim Endüstriyel Üretim Tesisleri Kurulumuna yönelik faaliyet göstermektedir.

SEHA, en iyisini, ihtiyacınıza en uygun olanını, en uygun şartlarda temin etmek için, herhangi bir markaya bağlı kalmaksızın, tamamen sizin ihtiyacınız odaklı hareket ederek sorunlarınızı çözmeyi hedeflemektedir.

SEHA, faaliyetinin ilk gününden bugüne kadar farklı sektörlerde gerçekleştirmiş olduğu projeler ile hatırı sayılır bir tecrübe ve bilgi birikimine sahip olmuştur. Başarısını değişik sektörlerde gerçekleştirdiği projeleri ile kanıtlamıştır.

Sonuçlandırdığı projelerle; hizmet ve ürün yeterliği, projenin termine uygun yürütülmesi ve dokümantasyonun tam olarak hazırlanması konularında marka bağımsız çalışan yetkin bir danışman noktasına gelmiştir. Bu nedenle, SEHA, kamu ve özel sektör kuruluşlarının projelerinin hazırlanmasında ve uygulanmasında bilgi birikimini tereddütsüz paylaşmaktadır.

İş Geliştirme
SEHA, bilişim, otomotiv, güvenlik ve yenilenebilir enerji kaynakları konularında kendi bünyesinde proje departmanı alt çalışma gurubu olarak iş geliştirme projeleri yürütmektedir.

Otomotiv
SEHA Otomotiv Departmanı geniş bir ürün yelpazesinde, müşterilerinın (Sektörün önde gelen üretici firmalarının) ihtiyacına yönelik en uygun çözümleri sunmaktır. Sektörde ki gücünü Türkiyenin ilk 1000 ihracatcı firması sıralamasında 89. sırada yer alarak kanıtlamıştır.

Güçlü altyapısı ve 20 yıllık uzman kadrosu ile SEHA ,Otomotiv Departmanı özel araç tasarımı ve araç üstyapımı konusunda sektörde önemli bir yere sahiptir.Bu nedenle de araç üreticisi firmaların onaylı üstyapıcısıdır.

SEHA Otomotiv Departmanı “Özel Araç Çözümleri” kapsamında günümüzde Sağlık Araçlarından Engelli Araçlarına, VIP Araçlardan Turizm ve Toplu Taşıma Araçlarına, Özel Ekipmanlı Araçlardan Eğitim Araçlarına, Cenaze Araçlarından Frigrofrik Araçlara çok geniş bir yelpazeye hizmet vermekte ve çözümler sunmaktadır.

Otomotiv Ana Sanayi tarafından üretilen hafif ticari araçlar üzerine, şartname bazında, öncelikle müşteri ihtiyacına uygun çözümler sunulmakta ve araçlar, özel farklı dizaynlar için hazır hale getirilmektedir. Bugün birçok marka ve modele ait üstyapı çözümlerimiz yurt içinde ve yurtdışında kullanılmaktadır.

Kalite Politikamız:
SEHA Otomotiv Departmanı Toplam Kalite Yönetimini uygulayan, sektöründe kaliteli ve güvenilir firma olarak bilinen, müşteri memnuniyetinin en iyi şekilde sağlanması odaklı, üretim alanında çalışmakta olan personelin eğitimlerinin önceliğini bilen, üretimin her sürecinde sürekli iyileştirme geliştirme faaliyetlerinde bulunarak verimliliğin arttırılmasını hedefleyen, başarıya odaklı bir firmadır.

Bahse konu ürün guruplarında uzmanlaşan kadrosu ile müşteri memnuniyetini yukarlara taşıyarak aranılan istenen ve tercih edilen yüklenici konumuna gelmiştir.

Seha Otomotiv gelişen, aynı zamanda sürekli proje üreten ve çözümler sunan bir firmadır. Firmamız, otomotiv üstyapısı konusunda, yüksek kaliteli, rekabetçi fiyatlara sahip ürün ve hizmetleriyle, yurt içi ve yurt dışı otomotiv sanayinin gerekli ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Solar Panel

SEHA Solar Departmanı 2017 yılının ilk çeyreğinde Sincan OSB de 12.000 m²’lik alanda 100 MW’lık üretim kapasitesiyle kısa süre içerisinde eksiklerini tamamlayıp tam kapasite üretime başlamıştır. Kaliteli ve ekonomik üretim anlayışıyla geniş bir ürün yelpazesine sahip olan SEHA Solar’ın üretmiş olduğu fotovoltaik güneş panellerinin kalitesi KIWA tarafından IEC normlarına göre test edilmiş ve onaylanmıştır. Sektörde ki gücünü yüksek teknoloji üretim hattı, yüksek kapasitesi ve kaliteli üretimiyle kanıtlamıştır. Yürüttüğü AR-GE projeleriyle % 70,97 olan yerli üretim durum belgesini % 100 üretim hedefine ulaşmayı amaçlamaktadır.

Lastik
Seha; tarım, endüstriyel ve uygulama lastiklerin de Türkiye’nin önde gelen ihracatçılarından biridir. Ayrıca Seha 70’den fazla ülkeye “SEHA” marka tarım, OTR, E/M ve endüstriyel lastiklerden oluşan ürün gamını ihraç etmektedir. Seha, 1992 den bu yana Türkiye’nin beşinci büyük lastik ihracatçısı konumundadır. Satış gücünün artmasına paralel olarak ürün gamını artırarak sektördeki konumunu sağlamlaştırmaktadır.